Isaak Hamdí byl obžalován kvůli útokům v londýnském metru

Domnělý terorista Isaak Hamdí stane před soudem v jihovýchodním Londýně. Hamdí, kterého včera vydala na ostrovy Itálie, čelí obvinění z podílu na nezdařených bombových útocích v londýnské veřejné dopravě z 21. července.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Issak Hamdí | Zdroj: ČTK

V Etiopii narozený sedmadvacetiletý Husajn Osman, také známý jako Isaak Hamdí, byl vydán z Itálie a obžalován z pokusu o vraždu cestujících v londýnském metru. Bude předveden před soud v jihovýchodním Londýně. V souvislosti s útoky z 21. července už byli obžalováni tři jiní muži.

Italská policie Husajna Osmana zatkla v Římě týden po útocích. Tehdy přiznal podíl na teroristickém činu, ale tvrdil, že cílem bylo lidi jen vystrašit, nikoli zabíjet. Podle vyšetřovatelů ale byly nálože tří pachatelů silné a jen náhodou nevybuchly.

Po zamítnutí jeho odvolání proti vydání britským úřadům byl letecky přepraven do Spojeného království. Po přistání byl okamžitě zatčen a noc strávil na policejní stanici. K útokům 21. července došlo dva týdny po bombových útocích čtyř sebevražedných atentátníků, při kterých zahynulo 52 cestujících londýnské veřejné dopravy.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme