Islamisté na internetu podněcují k útoku na Německo

Islamisté vyzývají k útoku na Německo. Na internetových stránkách se objevil dopis vyzývající radikální muslimy k atentátům na německém území a útokům na politiky schvalující promítání hanlivého videa o proroku Mohamedovi. Autor výhružného dopisu také tvrdí, že hlavní postavu v daném videu hraje Němec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Říšský sněm v Berlíně. | Foto: Jiří Hošek

Dopis vyzývající k útoku na nepřátele islámu se objevil na islamistickém internetovém fóru, které používají teroristické skupiny jako Al-Káida.

V osmistránkovém dokumentu německý muslim vystupující pod jménem Abu Assad vyzývá své spoluvěrce k pomstě. Na titulní stránce je fotomontáž rakví padlých německých vojáků, nad nimiž se tyčí maskovaní islamisté s kalašnikovy a v pozadí je Říšský sněm, berlínská televizní věž a Braniborská brána, tedy objekty považované dlouhodobě za možné cíle teroristů.

Německé bezpečnostní složky berou hrozbu velmi vážně. Podle informací rozvědky žije v Německu více než sto velmi nebezpečných radikálů.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme