Islamisté na jihu Filipín obsadili vesnickou školu. Drama se obešlo bez obětí

Asi dvě stovky ozbrojenců spjatých s teroristickou organizací Islámský stát zaútočily na jihu Filipín na vojenskou jednotku a zmocnily se vesnické školy. Podle armádního mluvčího se islamisté stáhli, žádné oběti nejsou hlášeny. První zprávy z místa hovořily o zajetí osazenstva školy, anebo přinejmenším pěti dětí. Ostatní civilisté uprchli do bezpečí, zatímco přestřelky mezi vojáky a islamisty pokračují.

Manila (Aktualizováno: 6:44 21. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filipínské vládní jednotky ve městě Marawi | Foto: Romeo Ranoco | Zdroj: Reuters

Inspektor nevyloučil, že útok by mohl být diverzní akcí na pomoc islamistům v asi o 190 kilometrů severněji ležícím městě Marawi, obléhaném pátý týden vládními vojsky. V bojích o toto město na ostrově Mindanao zahynuly už stovky lidí.

Černá vlajka džihádistů zavlála už i v jihovýchodní Asii

Číst článek

Starosta města Pigkawayan odhadl počet útočníků v obci Malagakit na dvě stovky, anonymní policejní zdroje hovořily až o třech stovkách po zuby ozbrojených rebelů.
Boje se rozhořely 23. května po neúspěšném zásahu bezpečnostních složek na předpokládaný úkryt Isnilona Hapilona, velitele teroristické skupiny Abu Sayyafa.

Na Hapilona, který je na seznamu nejhledanějších teroristů amerického ministerstva zahraničí, je vypsána odměna pět milionů dolarů (117 milionů Kč). Islamisté si přivolali posily a v bojích se spojilo několik islamistických skupin.

Technickou podporu filipínským jednotkám poskytují americké ozbrojené síly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme