‚Odehrávají se těžké boje.‘ Islámský stát zaútočil na arabsko-kurdské jednotky v jihovýchodní Sýrii

Bojovníci teroristické organizace Islámský stát (IS) zaútočili na pozice arabsko-kurdské koalice (SDF) v jihovýchodní Sýrii. V pátek to oznámil šéf mediálního oddělení SDF Mustafá Balí. Koalice upozornila, že v důsledku ohlášeného stažení amerických sil, které byly dosud spojenci SDF, nebude toto uskupení schopné dále úspěšně bojovat proti IS.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kurdsko-arabské milice v Sýrii. | Foto: Lenka Klicperová

SDF, v níž mají převahu Kurdové, se zasadila za porážku Islámského státu  v Sýrii. Zbytky teroristů zůstávají ale stále na východě země. Americký prezident Donald Trump dospěl k závěru, že je IS poražen, a ve středu ohlásil, že ze Sýrie americké vojáky stáhne.

‚Islámský stát jsme v Sýrii porazili‘. Spojené státy stahují ze země své jednotky, uvedl Bílý dům

Číst článek

Kurdové tvrdí, že bude následovat protikurdská turecká ofenzíva, která odčerpá jejich síly z boje proti IS. Pohrozili také, že nebudou schopni dále střežit stovky zadržených bojovníků IS a jejich rodin.

Balí řekl, že boje v Hadžínu, který leží ve východní provincii Dajr az-Zaur, jsou velmi tvrdé. „Islámský stát zahájil velký útok, odehrávají se těžké boje. Naše jednotky zatím osvobodily jenom 35 procent Hadžínu,“ sdělil.

Útoky Islámského státu v Iráku opět sílí, za poslední rok se zdvojnásobily

Číst článek

Ilhám Ahmadová z politického oddělení SDF v pátek řekla, že koalice nebude schopná udržet frontové linie s IS v provincii Dajr az-Zaur, protože bude nucená se přesunout k turecké hranici v očekávání tureckého útoku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme