Islámský stát se přihlásil k útoku na Manhattanu

Teroristická organizace Islámský stát se v pátek přihlásila k zodpovědnosti za úterní útok na newyorském Manhattanu, při kterém zemřelo osm lidí. Neposkytla však pro své tvrzení důkazy. Informovala o tom agentura Reuters.

New York / Káhira (Aktualizováno: 14:31 3. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skica atentátníka Saipova od soudu, kam přijel na kolečkovém křeslu s pouty na rukou i nohou. | Foto: Jane Rosenberg | Zdroj: Reuters

„Útočník je jedním z vojáků chalífátu,“ uvedla organizace ve svých novinách An-Naba. Americký server The New York Times ale připomíná, že na organizaci, která zodpovědnost oznamovala do 24 hodin, je toto prohlášení necharakteristické.

Server také připomíná, že zpráva nebyla vydána oficiální tiskovou agenturou takzvaného Islámského státu Amaq News Agency.

Uzbecký přistěhovalec Sayfullo Saipov v úterý na newyorské stezce pro pěší a cyklisty zabil pronajatou dodávkou osm lidí a dalších více než deset osob zranil.

Saipov, který byl obžalován z terorismu, vyšetřovatelům sdělil, že postupoval podle návodu šířeného hnutím Islámský stát a že chtěl zabít co nejvíc lidí.

„IS se zrovna přihlásil k tomu, že to zdegenerované zvíře, které ve West Side (na Manhattanu) zabilo a zranilo úžasné lidi, byl voják chalífátu,“ napsal Trump na twitteru. „V reakci na to armáda poslední dva dny útočí na IS mnohem tvrději. Za každý útok na nás zaplatí vysokou cenu!“ dodal, informuje ČTK.

ČTK, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme