Sebevražedný útočník v Afghánistánu zabil nejméně 5 policistů, více než 20 dalších osob zranil

Nejméně pět policistů zabil v úterý sebevražedný pumový útočník v severoafghánské provincii Ghazní. Při útoku, k němuž použil ukradené vojenské vozidlo typu Humvee, bylo zraněno 26 dalších osob včetně oblastního guvernéra a 18 policistů, informovala agentura AP.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejméně pět policistů zabil v úterý sebevražedný pumový útočník v severoafghánské provincii Ghazní. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Humvee ukradli afghánským vojákům bojovníci Tálibánu při jiném útoku, uvedli místní činitelé. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Útok v provincii Ghazní následoval jen den poté, co bylo zabito 12 lidí a dalších 31 zraněno při sebevražedném útoku na sídlo ministerstva pro obnovu a rozvoj venkova v afghánské metropoli Kábul. K útoku se prostřednictvím propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), pro své tvrzení ale neposkytla žádný důkaz.

Po dvou sebevražedných útocích v Nigérii zahynulo 37 lidí. 'Panuje tu chaos,' říká svědek

Číst článek

Samozvaný Islámský stát se hlásí k řadě útoků v Kábulu, podle afghánských bezpečnostních představitelů jsou ale tyto atentáty spíš prací sítě Hakkání, která je napojena na hnutí Tálibán. Při sérii atentátů letos v afghánské metropoli zahynuly desítky lidí.

Tálibán minulý týden oznámil třídenní příměří, které bude dodržovat u příležitosti svátku íd al-fitr, jenž je oslavou konce postního měsíce ramadánu. Svátek má začít později tento týden.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme