Sebevražedný útočník v Afghánistánu zabil nejméně 5 policistů, více než 20 dalších osob zranil

Nejméně pět policistů zabil v úterý sebevražedný pumový útočník v severoafghánské provincii Ghazní. Při útoku, k němuž použil ukradené vojenské vozidlo typu Humvee, bylo zraněno 26 dalších osob včetně oblastního guvernéra a 18 policistů, informovala agentura AP.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejméně pět policistů zabil v úterý sebevražedný pumový útočník v severoafghánské provincii Ghazní. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Humvee ukradli afghánským vojákům bojovníci Tálibánu při jiném útoku, uvedli místní činitelé. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Útok v provincii Ghazní následoval jen den poté, co bylo zabito 12 lidí a dalších 31 zraněno při sebevražedném útoku na sídlo ministerstva pro obnovu a rozvoj venkova v afghánské metropoli Kábul. K útoku se prostřednictvím propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), pro své tvrzení ale neposkytla žádný důkaz.

Po dvou sebevražedných útocích v Nigérii zahynulo 37 lidí. 'Panuje tu chaos,' říká svědek

Číst článek

Samozvaný Islámský stát se hlásí k řadě útoků v Kábulu, podle afghánských bezpečnostních představitelů jsou ale tyto atentáty spíš prací sítě Hakkání, která je napojena na hnutí Tálibán. Při sérii atentátů letos v afghánské metropoli zahynuly desítky lidí.

Tálibán minulý týden oznámil třídenní příměří, které bude dodržovat u příležitosti svátku íd al-fitr, jenž je oslavou konce postního měsíce ramadánu. Svátek má začít později tento týden.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme