Islámští rebelové obsadili nemocnici ve filipínském Lamitanu

Na Filipínách pokračují boje mezi vládními vojáky a islámskými povstalci, kteří zadrželi dalších 200 lidí. Na ostrově Bazilán se vojákům podařilo osvobodit 4 rukojmí ze skupiny dvaceti turistů, kterých se vzbouřenci zmocnili zhruba před týdnem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle nepotvrzených zpráv byl při akci zabit vůdce místní skupiny Abu Sajáfa. Filipínské jednotky teď svádějí s povstalci urputné boje ve městě Lamitan. O nejnovějším vývoji situace informoval Český rozhlas 1 - Radiožurnál velvyslanec České republiky na Filipínách Stašek Slavický.

Podle jeho slov povstalci obsadili ve městě Lamitan nemocnici, kde jsou dvě stovky lékařů, sester a pacientů, protože potřebovali ošetřit své raněné. Probíhající přestřelky mezi armádou a rebely jsou vysílány v přímém televizním přenosu. Armáda nehodlá ustupovat hrozbám, že únosci popraví rukojmí, a pokračuje v akci.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme