Restaurace, posilovny nebo plovárny. Island rozvolňuje opatření proti šíření koronaviru

Island ve čtvrtek uvolňuje omezení proti šíření koronaviru. Islanďané tak mohou opět navštěvovat posilovny i své milované plovárny. Jejich kapacita však bude omezena na polovinu, informovala agentura DPA.

Reykjavík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Islandu v rámci rozvolňování opatření otevřely plovárny | Foto: Hannah McKay | Zdroj: agentura Reuters

Posilovny i plovárny musí zavřít nejpozději ve 22.00, což platí i pro hospody, které od čtvrtka opět mohou přijímat hosty. Děti i dospělí mohou opět na tréninky a sportovní utkání, která se však zatím musí obejít bez diváků.

Do Izraele se ke konci května vrátí turisté. Přijet mohou jen ve skupinách, podmínkou bude očkování

Číst článek

Sborového zpěvu a dalších uměleckých akcí se může zúčastnit až 50 lidí na jevišti a 100 sedících diváků v hledišti. Horní hranice účastníků veřejných sešlostí se zvyšuje z dosavadních deseti na 20.

Island, který má zhruba 360 000 obyvatel, má podle DPA v přepočtu na obyvatele dlouhodobě nejnižší počty nově infikovaných v celém Evropském hospodářském prostoru.

Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) bylo na ostrově za celou dobu pandemie zachyceno 6275 případů koronavirové nákazy a 29 nemocných s covidem-19 zemřelo.

Větší počet nově nakažených ale na konci března vládu přinutil opět zpřísnit některé restrikce. Už koncem února přitom Island dočasně umožnil setkání až 50 lidí místo předchozích 20 a na sportovní utkání, do divadel a kin bylo vpuštěno až 200 sedících diváků a na 75 procent své kapacity mohly být v provozu plovárny nebo posilovny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme