Island jako první evropská země ruší veškerá omezení spojená s koronavirem

Obyvatelé Islandu od soboty nebudou muset nosit roušky ani dodržovat rozestupy, přestanou zde platit všechna opatření mířící proti šíření koronaviru. Ostrovní stát kompletně ruší všechna opatření pravděpodobně jako první země v Evropě, prohlásila dnes islandská ministryně zdravotnictví Svandís Svavarsdóttirová. O jejím projevu informovala agentura Reuters.

Reykjavík Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostel v Reykjavíku

Podle oficiálních vládních údajů je na Islandu proti covidu-19 naočkováno první dávkou 87 procent obyvatel. | Foto: Tereza Kráčmarová | Zdroj: Český rozhlas

„Obnovujeme společnost, ve které jsme zvyklí žít a po které jsme toužili,“ řekla ministryně.

Ve srovnání s jinými státy se Island s pandemií vyrovnával poměrně dobře díky testování a trasování, přesto se země za poslední rok několikrát uzavřela.

Podle oficiálních vládních údajů je na Islandu proti covidu-19 naočkováno první dávkou 87 procent obyvatel. V zemi, kde žije 360 tisíc lidí, se za celou pandemii nakazilo 6637 lidí a 30 jich zemřelo. Aktuálně Island hlásí 1,6 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Na Islandu až do pátečního o večera platí omezení pro setkávání na veřejnosti a povinné dvoumetrové rozestupy mezi lidmi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme