Počet obětí zříceného domu v Istanbulu stoupl na 17. Místo neštěstí navštívil Erdogan

V troskách sedmipatrového domu, který se zřítil ve středu v Istanbulu, našli záchranáři už 17 mrtvých. Oznámil to turecký ministr zdravotnictví Fahrettin Koca. Ze sutin se dosud podařilo vyprostit i 14 přeživších, někteří z nich utrpěli velmi vážná zranění. Místo neštěstí na istanbulském předměstí Kartal v sobotu navštívil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který pozůstalým slíbil, že se úřady z tragédie poučí.

FOTO Istanbul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V okamžiku, kdy se dům ve středu odpoledne zřítil, byly v budově podle tureckých médií asi tři desítky lidí. V celkem 14 bytech bylo oficiálně hlášených 43 obyvatel a v přízemí se nacházela šicí dílna, která však byla v době neštěstí prázdná.

Příčina neštěstí se vyšetřuje a stále není jasná. Istanbulský guvernér Ali Yerlikaya upozornil, že poslední tři patra budovy byla postavena ilegálně.

V troskách domu v Turecku zemřeli tři lidé. Dvanáct zasypaných se zatím podařilo zachránit

Číst článek

Záchranáři už sutiny prohledávají více než 60 hodin, naposledy se jim podařilo najít živého člověka v pátek, kdy vyprostili 16letého chlapce. Bilance obětí se od pátku zvýšila o tři mrtvé, nejméně ve dvou případech šlo o děti.

V noci na sobotu záchranáři podle ministra vnitra Süleymana Soylua v troskách objevili mrtvou roční dívenku.

„Dostali jsme velkou lekci, ze které se musíme poučit. Až úřady skončí svou práci, celou věc zvážíme a přijmeme příslušné kroky,“ řekl v sobotu na místě neštěstí Erdogan. Ministr vnitra zase ujistil pozůstalé, že pokud někdo nese za zřícení budovy odpovědnost, bude tvrdě potrestán.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme