Vadala z kauzy Jána Kuciaka souhlasí s vydáním do Itálie. Stíhají ho tam kvůli obchodu s drogami

Italský podnikatel Antonino Vadala, který na Slovensku vzbudil pozornost médií po vraždě novináře Jána Kuciaka, souhlasil s vydáním k trestnímu stíhání do Itálie. Vadalův advokát to po pátečním výslechu podnikatele řekl listu Korzár. Ve vlasti Vadala čelí vyšetřování kvůli podezření z drogových deliktů.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antonino Vadala na profilovém snímku na Facebooku. | Zdroj: Facebook Antonina Vadaly

Vadala, jenž dlouhodobě žije na Slovensku, byl zadržen v březnu na základě evropského zatykače vydaného soudem v Benátkách.

Slovenský soud následně uvalil na Vadalu vazbu. Zajištění italského podnikatele bylo součástí mezinárodního zásahu, při kterém bylo zadrženo dohromady 17 osob, kromě Vadaly všichni v Itálii.

Aktuality.sk: Vadala může mít k italské mafii blíže, než se doposud předpokládalo

Číst článek

„Můj klient s vydáním do Itálie souhlasí. K tomuto kroku přistoupil proto, že nechce současný stav protahovat a chce být co nejdříve vydán do Itálie, aby tam očistil své jméno. Vinu a účast na drogovém zločinu popírá,“ řekl Vadalův obhájce Jaroslav Homza.

V případě souhlasu osoby s jejím vydáním ke stíhání do ciziny na základě evropského zatykače již v této záležitosti podle slovenského zákona nerozhoduje soud, ale vydání nařídí prokuratura.

Zastřelený novinář Kuciak se při své investigativní práci věnoval kromě jiného rozkrývání aktivit italských podnikatelů na východním Slovensku a Vadalovým vazbám na spolupracovníky bývalého slovenského premiéra Roberta Fica.

Politická krize po vraždě novináře Kuciaka a jeho partnerky vyústila na Slovensku ve Ficovu demisi. Tříčlenná koalice následně vytvořila novou vládu, ve které zůstala většina ministrů Ficova kabinetu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme