Itálie čelí první letošní vlně veder, teploty šplhají až na 44 stupňů. Vlna horka přichází z africké Sahary

Itálii zasáhla první letošní vlna veder. Teploty na ostrovech Sicílie a Sardinie se vyšplhají ke 44 stupňům Celsia. Řím a Florencii čeká 40 stupňů. Důvodem je tlaková výše přicházející z Afriky, informuje agentura ANSA.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dítě se ochlazuje u Fontány della Barcaccia během vlny veder v Itálii

Dítě se ochlazuje u Fontány della Barcaccia během vlny veder v Itálii | Foto: Yara Nardi | Zdroj: Reuters

Teploty přesahující 40 stupňů jsou o deset stupňů vyšší, než je teplotní průměr pro dané období, uvedl meteorolog Antonio Sano a předpověděl, že vlna horka přicházející ze Sahary brzy zasáhne celou Itálii.

Řecko a Kypr zasáhla vlna veder. U města Pafos kvůli požáru evakuovali pět vesnic

Číst článek

V pondělí a v úterý se podle Sana rtuť teploměru vyšplhá na 32 až 34 stupňů Celsia ve střední a severní části Itálie a na italském jihu v Apulii, na Sicílii a Sardinii tuto hranici překročí. Od středy do pátku se očekává další zvýšení teploty, uvedl meteorolog provozující stránky ilMeteo.it.

Teploměry v Římě, Florencii nebo v Neapoli budou ve druhé polovině týdne ukazovat 39-40 stupňů Celsia, zatímco ve vnitrozemí Sardinie a Sicílie dosáhnou 42 až 44 stupňů Celsia.

Italské pláže byly o tomto víkendu zaplněné, píše agentura ANSA. Očekává se, že tento týden budou ještě obsazenější, protože rtuť teploměru se vyšplhá ještě výš a do toho začaly v Itálii školní prázdniny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme