Italské zdravotníky, kteří se neočkovali proti covidu, čeká nucená dovolená

V Itálii čeká až 45 000 zdravotníků, odmítajících povinné očkování proti covidu-19, do konce roku nucená neplacená dovolená. Italská lékařská komora v úterý informovala, že vakcínu si nenechalo aplikovat 2,3 procenta lékařů, sester, ošetřovatelů a dalšího zdravotnického personálu. Podle zákona o povinném očkování zdravotníků nesmějí být v přímém styku s pacienty.

Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci ve Vídni čekají v jednom z očkovacích center na vakcínu proti covidu-19

Nenaočkovaní italští zdravotníci nebudou moct při své práci přijít do přímého styku s pacienty (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

V Itálii čeká až 45 000 zdravotníků, kteří odmítli povinné očkování proti covidu-19, nucená neplacená dovolená. Italská lékařská komora v úterý informovala, že vakcínu si nenechalo aplikovat 2,3 procenta lékařů, sester, ošetřovatelů a dalšího zdravotnického personálu.

Imunolog Hořejší: Očkování proti mutacím zabírá, ale musíme testovat. Bez ochrany jsou miliony lidí

Číst článek

Podle zákona o povinném očkování zdravotníků nesmějí ti neočkovaní být v přímém styku s pacienty, a pro mnohé to tak bude znamenat neplacené volno nejspíš až do konce roku, kdy má v Itálii skončit očkovací kampaň, napsala agentura APA.

Lékařská komora uvedla, že mezi lékaři je neočkovaných jen 0,2 procenta. Největší podíl neočkovaných zdravotníků – sedm procent – hlásí severoitalský region Emilia Romagna.

Italský parlament v květnu přijal zákon o povinném očkování pro zdravotníky. Vakcína je povinná nejen pro lékaře a sestry, ale například i pro lékárníky či psychology. Výjimku mohou dostat jen ti, u nichž by aplikace vakcíny mohla vážně ohrozit zdraví.

Ti, kdo vakcínu odmítnou z jiných důvodů, musejí počítat s tím, že je zaměstnavatel přeloží na pozici, kde nebudou v kontaktu s dalšími lidmi. Pokud to nebude možné, může je poslat na neplacenou dovolenou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme