Itálie hlásí další úspěch při zatýkání mafiánských bossů

Italská policie zatkla významného mafiánského bosse Franca Li Bergolise. Dvaatřicetiletý Li Bergolis je považován za jednoho z předních šéfů méně známé apulijské mafiánské organizace Sacra Corona Unita.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta

pouta | Foto: Jan Rosenauer

Franco Li Bergolis figuroval na seznamu 30 nejnebezpečnějších mafiánů pohledávaných italskou policií od roku 2009. Li Bergolis se dostal na svobodu sporným rozhodnutím soudců, přibližně rok před vynesením rozsudku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vědunka Lunardi přibližuje úspěch italské policie

Byl odsouzen k doživotnímu trestu za několik krvavých vražd spáchaných ve válce mezi klany apulijské mafie. Bilance této války za poslední rok je 6 vražd a dva nezdařené atentáty.

Méně známá a dlouho podceňovaná apulijská mafie Sacra Corona Unita má kontakty s albánskými klany a kromě drog a obchodu se zbraněmi pašuje ve velkém cigarety a je podezřívaná také z napomáhání nelegální imigraci.

Vědunka Lunardi, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme