V Itálii není místo pro nelegální migranty, prohlásil šéf diplomacie při návštěvě Tuniska

V Itálii už není místo pro nelegální migranty, a země je proto bude deportovat. Na návštěvě Tuniska to v pondělí řekl italský ministr zahraničí Luigi Di Maio, informovala agentura AFP. Tunisku ministr zároveň nabídl veškerou pomoc v boji proti nelegální migraci.

Tento článek je více než rok starý.

Tunis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italský ministr zahraničí Luigi Di Maio

Italský ministr zahraničí Luigi Di Maio | Foto: Elia Bianchi / Pool | Zdroj: Reuters

Di Maio navštívil Tunisko společně s italskou ministryní vnitra Lucianou Lamorgeseovou.

Jejich jednání s prezidentem Kaísen Saídem a designovaným premiérem Hišámem Mašíším se zúčastnili i eurokomisařka pro vnitřní věci Ylva Johanssonová a eurokomisař pro sousedskou politiku a rozšíření Olivér Várhelyi.

Migrace ze severu Afriky sílí, italské ostrovy bijí na poplach. Pozornost se soustředí na Tunisko

Číst článek

Itálie chce podle Di Maia proti nelegální migraci bojovat mimo jiné tím, že bude investovat do vzniku pracovních míst v Tunisku. Eurokomisař Várhelyi na twitteru oznámil, že Evropská unie severoafrické zemi pošle dalších deset milionů eur (261 milionů Kč) na ochranu hranic.

Podle Lamorgeseové většina migrantů, kteří se v posledním roce do Itálie dostali nelegálně, připlula právě z Tuniska. Mezi 1. srpnem loňského roku a letošním 31. červencem na italské břehy dorazilo 21 618 migrantů. Ve srovnání s předchozím rokem je to podle ministryně vnitra o 150 procent více.

V Tunisku v současnosti panuje špatná hospodářská situace. Podle AFP se nezaměstnanost pohybuje kolem 18 procent. Už na počátku srpna ministr zahraničí Di Maio uvedl, že Itálie bude deportovat všechny Tunisany, kteří se do země dostanou nelegálně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme