Na jihu Nigeru unesli italského kněze, v římskokatolické misii působil jedenáct let

Na jihu Nigeru poblíž hranice se státem Burkina Faso byl v pondělí unesen italský kněz. Únos potvrdila nigerská i italská vláda. Dosud se k činu nikdo nepřihlásil, v Nigeru ale v minulosti za podobnými činy stály teroristické skupiny, napsala agentura Reuters. Jde o druhý únos Evropana v této západoafrické zemi od začátku letošního roku.

Niamey Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Incident se stal ve vesnici Bomanga v oblasti jižní Makalondi asi 125 kilometrů od hlavního města Niamey. Kněz Pier Luigi Maccalli byl unesen v pondělí večer skupinou dosud neidentifikovaných lidí, uvedl niameyský arcibiskup Laurent Lompo.

Během diktatury bojoval za lidská práva. Nyní papež chilského kněze potrestal kvůli zneužívání dětí

Číst článek

Macalli působil ve vesnici Bomaga jedenáct let jako člen římskokatolické misionářské organizace.

V dubnu na západě Nigeru u hranice s Mali muži na motocyklech unesli německého humanitárního pracovníka. Loni v říjnu se skupina spojená s teroristickou organizací Islámský stát přihlásila k útoku u nigerské hranice, při kterém byli zabiti čtyři američtí vojáci a nejméně čtyři jejich nigerští kolegové.

Únosy v této oblasti subsaharské Afriky bývají dílem skupin islámských radikálů, které v poslední době útočí na vojenské i civilní cíle. Zatímco na jihu země u hranic s Nigérií působí hnutí Boko Haram, v západní části země u hranic s Mali útočí spíše skupiny spojené a Al-Káidou či takzvaným Islámským státem.

Západ, zejména pak Francie a Spojené státy, do oblasti Sahelu vyslal tisíce vojáků na pomoc v boji proti tomu, co označují za rostoucí hrozbu, kterou islamističtí ozbrojenci představují pro civilisty i vojáky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme