Itálie hlásí dalších 610 obětí koronaviru. Mrtvých je už 18 279, z toho 103 lékařů

V Itálii za poslední den zemřelo 610 pacientů s koronavirem, což je více, než po dva předchozí dny. Celkem má země už 18 279 obětí nemoci covid-19. Oproti středě stoupl i počet nově nakažených a infikovaných je celkem přes 143 000, informoval ve čtvrtek úřad civilní ochrany.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Axel Schmidt | Zdroj: Reuters

Lékařská organizace FNOMCeO také uvedla, že registruje už 103 úmrtí mezi lékaři. Celkem jsou nakaženy tisíce zdravotníků.

Za posledních 24 hodin bylo na koronavirus pozitivně testováno 4204 lidí, ve středu to bylo 3836 osob, a v úterý dokonce jen něco málo přes 3000. Nově nakažených je nyní více i v nejhůře postižené Lombardii - ve středu tam zaznamenali 1086 případů, ve čtvrtek to bylo 1388. Vyšší denní bilance mrtvých byla naposledy v pondělí, kdy úřady nahlásily 636 obětí.

Itálie hlásí nejnižší počet nových případů koronaviru za 25 dnů. Šíření nemoci se zpomaluje

Číst článek

Čísla za čtvrtek podle deníku La Stampa naznačila, že sestupné statistické trendy z posledních dní ještě nemusí znamenat definitivní ústup epidemie. Počet nově diagnostikovaných případů je nejvyšší od 5. dubna. Pozitivní zprávou ale je, že už šestý den v řadě klesá počet pacientů na jednotkách intenzivní péče - těch je nyní 3605. Počet uzdravených stoupl na 28 470 ze středečních 26 491.

Podle italských médií nyní rostou obavy v souvislosti se stoupajícím počtem úmrtí v domovech pro seniory. Například v milánském zařízení Pio Albergo Trivulzio zemřelo ve čtvrtek 12 seniorů, celkem tam od března koronaviru podlehlo 110 klientů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme