Skokový nárůst počtu obětí a nakažených koronavirem hlásí Itálie, Írán a Jižní Korea

Koronavirus si v Itálii vyžádal již sedmou oběť, která byla hospitalizována s infarktem. Šestá oběť před nakažením trpěla rakovinou. Pátou obětí byl 88letý muže z obce Caselle Landi, zhruba 60 kilometrů jižně od Milána. Úřady už v pondělí ráno informovaly o 84letém pacientovi, který nemoci podlehl v lombardském Bergamu. Nakažených je podle poslední bilance italských úřadů 220, informovala o tom agentura ANSA.

Tento článek je více než rok starý.

Sledovali jsme online Řím (Aktualizováno: 21:35 24. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pouliční obchodník prodává roušky před hlavním nádražím v Miláně

Pouliční obchodník prodává roušky před hlavním nádražím v Miláně | Zdroj: Reuters

Nemoci jako první v Itálii podlehli 78letý muž a 76letá žena, v neděli zemřela rovněž starší žena, která trpěla rakovinou. I muž z Bergama byl již hospitalizován v nemocnici kvůli jiným onemocněním. Předchozí zdravotní stav u páté oběti není známý. Šestou obětí je nyní osoba, která byla taktéž trpěla rakovinou. Zemřela ve městě Brescia v Lombardii. Agentura ANSA v odpoledních hodinách informovala o sedmé oběti. Jednalo se o 80letého muže, který byl již týden hospitalizován ve městě Lodi. Hospitalizován byl kvůli infarktu. Doktoři trvdí, že se pravděpodobně nakazil od jiných pacientů v nemocnici.

Největší neznámé kolem koronaviru. Lze se nakazit opakovaně, jaká je úmrtnost a kdy bude konec?

Číst článek

Koronavirus se v pěti regionech na severu Itálie začal šířit na konci minulého týdne. Nejvíce pacientů je v Lombardii, kde je podle šéfa civilní obrany Angela Borrelliho 167 potvrzených případů.

V Benátsku je 27 nakažených a v bohatém regionu Emilia Romagna 18. Méně než deset potvrzených případů je pak v dalších severních regionech Piemont a Trident-Horní Adiže. Jeden případ nahlásila také oblast Lazio, kde se nachází hlavní město Řím, a kde se již dva lidé úspěšně uzdravili.

Italská vláda kvůli nemoci uzavřela přístup do měst, kde se epidemie šíří nejrychleji, lidé mají zakázáno do nich vejít či je opustit. Kdo by uzávěru porušil, hrozí mu trestní stíhání.

„Nemyslím si, že karanténní opatření v několika následujících dnech poleví,“ zdůraznil premiér Giuseppe Conte, podle kterého může počet nemocných v příštích dnech růst.

Přísný režim se týká asi 50 tisíc lidí v 11 obcích a městech zejména v provincii Lodi, kde jsou už od pátku zavřené školy, kostely, obchody, stadiony, bary a další veřejná místa.

Nejbližší sousedé Itálie, tedy Švýcarsko, Rakousko, Slovinsko a Francie zatím nechystají uzavřít hranice. Omezení pohybu v schengenském prostoru nechystá ani Evropská unie. Některé země však přijaly preventivní opatření u cestujících z Itálie.

Chorvatští studenti

V chorvatské Pule musí zůstat dva týdny v domácí karanténě 42 studentů gymnázia, kteří byli v sobotu v Benátkách na tradičním festivalu. Podle regionální televize N1 o tom informoval Chorvatský ústav veřejného zdraví.

Jižní Korea hlásí 161 nových případů nákazy koronavirem. V Číně si vyžádal dalších 150 obětí

Číst článek

Školní skupinu se rozhodly ponechat dva týdny v izolaci v budapešťské nemocnici i maďarské úřady. Dvě učitelky, dva řidiči a 11 děvčat se v neděli večer vrátili ze severní Itálie. Nikdo z nich nemá příznaky, které onemocnění nazvané Covid-19 provází, ubytovaní byli však nedaleko jedné z oblastí, které italské úřady uzavřely.

Cestovat do zasažených italských oblastí nedoporučuje české ministerstvo zahraničí, podle kterého se návštěvníci v případě nepříznivého vývoje situace také mohou ocitnout ve 14denní karanténě.

aur, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme