V Itálii je možné cestovat MHD jen s očkováním proti covidu. To vadí obyvatelům malých ostrovů

Cestující v hromadné dopravě v Itálii se od pondělí musejí prokazovat osvědčením o očkování nebo prodělání nemoci covid-19. Potvrzení o negativním testu už pro cestu vlakem, autobusem nebo letadlem nestačí. Proti vládnímu nařízení protestují samosprávy obcí na malých italských ostrovech. Na většině z nich totiž nejsou stálá zdravotnická zařízení a jejich obyvatelé se tam nestačili naočkovat.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování proti koronaviru na jednom z malých italských ostrovů

Očkování proti koronaviru na jednom z malých italských ostrovů | Foto: Valeria Ferraro / SOPA Images/Sipa USA | Zdroj: Reuters

Cesta trajektem nebo letadlem jsou pro obyvatele ostrovů často jediná možnost, jak se dostat na pevninu za prací, studiem nebo na lékařské vyšetření.

Druhý den za sebou překonaly počty nově nakažených covidem v Itálii, Francii a Británii rekordy

Číst článek

Předseda Asociace obcí malých ostrovů Francesco Del Deo upozornil, že zákaz používat hromadné dopravní prostředky pro neočkované znamená pro obyvatele ostrovů nucený exil.

Asociace vyzvala dopisem premiéra Maria Draghiho, aby tito lidé dostali výjimku a mohli nadále na pevninu cestovat jen s negativním testem.

Zástupci malých ostrovů navrhli, že by na trajektech mohly být vyčleněné zvláštní zóny pro neočkované. Na 87 obydlených malých ostrovech v Itálii žije asi 240 tisíc lidí.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme