Itálie zpřísnila opatření kvůli koronaviru, zavírá obchody mimo potravin a lékáren

Italská vláda dále zpřísňuje opatření ve snaze zabrzdit epidemii nového typu koronaviru. Premiér Giuseppe Conte oznámil, že v celé zemi se uzavřou všechny obchody vyjma potravinářských a lékáren. Dočasně se uzavřou i všechny bary, restaurace a kadeřnictví. Informují o tom italská i světová média. Oznámení přišlo na konci dne, kdy Itálie zaznamenala rekordní nárůst úmrtí v souvislosti s koronavirem, napsala o tom agentura Reuters.

Aktualizováno Řím (Aktualizováno: 23:12 11. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena opouští obchod s potravinami v Miláně. | Zdroj: Reuters

Od úterý platila v celé zemi přísná omezení pohybu a také zákaz jakýchkoli větších společenských akcí, zavřené jsou školy, muzea či divadla. Premiér Conte ve středečním proslovu děkoval svým spoluobčanům za změnu návyků a obyvatelům vzkázal, že jejich odříkání přispívá ke společnému blahu. Následně oznámil další bezprecedentní opatření, která vstoupí v platnost ve čtvrtek.

„Zůstanou zavřené všechny obchody, kromě těch s nezbytně potřebným zbožím, jako jsou léky a potraviny. (...) Továrny zůstanou otevřené, ale s bezpečnostními opatřeními. Doprava bude zajištěná,“ citoval Conteho deník La Repubblica.

Mattia po týdnech v nemocnici dýchá sám. Zdravotní stav italského ‚pacienta 1‘ se pozvolna zlepšuje

Číst článek

Kromě toho musí po dosavadních omezeních úplně přerušit provoz bary, restaurace, kadeřnictví i salony krásy. Trafiky a novinové stánky naopak mohou zůstat v provozu, píše italský list La Repubblica. „U výrobních aktivit bude mít podporu co největší míra flexibilní práce,“ doplnil italský premiér.

Nová mimořádná opatření budou platit nejméně do 25. března. „Teprve za čtrnáct dní budeme moci pozorovat výsledky tohoto velkého úsilí,“ řekl Conte.

Itálie eviduje po Číně nejvíce osob nakažených novým typem koronaviru, který se objevil na konci loňského roku v čínském Wu-chanu. V Itálii se za 24 hodin počet úmrtí zvýšil o 196 na 827. Počet infikovaných v zemi dosáhl během středy 12 462, což je nejvíce po Číně, odkud se nákaza začala loni v prosinci šířit.

cen, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme