Itálie hlásí nejnižší počet nových případů koronaviru za 25 dnů. Šíření nemoci se zpomaluje

V Itálii za poslední den zemřelo 604 lidí nakažených koronavirem, méně než v pondělí. Obětí nemoci covid-19 je tak v zemi celkem už 17 127, informuje agentura Reuters s odvoláním na italskou civilní ochranu. Šíření koronaviru se v Itálii zpomaluje, za poslední den je evidováno 3039 nových případů nákazy oproti předchozím 3599 případům. Jde o nejnižší počet od 13. března, tedy za 25 dnů.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Personál milánské nemocnice převáží pacienta nakaženého koronavirem. | Foto: Flavio Lo Scalzo | Zdroj: Reuters

Podle agentury DPA mírně ubylo pacientů na jednotkách intenzivní péče. Testy infekci prokázaly u celkem 135 586 lidí, z nich 24 392 je považováno za uzdravené.

„Doufejme, že pokles bude dále pokračovat, ale musíme mít na paměti, že virus v populaci zůstane a neznamená to, že se na bod nula dostaneme za týden nebo měsíc,“ upozornil podle agentury ANSA Giovanni Rezza, vedoucí sekce výzkumu Národního institutu pro zdraví.

V Itálii za den zemřelo 636 lidí, nově nakažených koronavirem ale podle úřadů ubývá

Číst článek

Dodal, že je třeba dál striktně dodržovat pravidla o bezpečném odstupu mezi lidmi i další restriktivní opatření. V Itálii smějí lidé z domova vycházet jen za nejnutnějšími nákupy, většina obchodů s výjimkou potravin, drogérií a lékáren je zavřených. Podniky, které nejsou klíčové pro chod země, musely přerušit provoz.

Vládní komisař pro nouzové situace Domenico Arcuri v úterý lidem vzkázal, aby přes pomalejší šíření koronaviru nepodléhali iluzi a upozornil je, že Itálie „nestojí před koncem celostátní karantény a před návratem ke starým zvyklostem“.

Itálie čelí kvůli koronaviru nejzávažnější krizi od druhé světové války. Její zdravotnictví je pod nebývalým tlakem. V důsledku nákazy koronavirem zemřelo 94 zdravotníků, většina v Lombardii, nejpostiženějším regionu v zemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme