Nejmenší mezidenní nárůst obětí koronaviru v Itálii. Snižuje se počet lidí na jednotkách intenzivní péče

V neděli počet obětí nemoci covid-19 v Itálii za 24 hodin vzrostl o 431, což je nejnižší mezidenní nárůst od 19. března. V sobotu Řím vykázal 619 mrtvých. Informovala o tom italská civilní ochrana. Celkově už země registruje 19 899 obětí pandemie koronaviru, což je po Spojených státech nejvíce na světě.

Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italové jsou již měsíc v karanténě.

Italové jsou již měsíc v karanténě. | Foto: Manuel Silvestri | Zdroj: Reuters

Obdobně v zemi klesl denní počet pozitivně testovaných na koronavirus, a to na 4092 nových případů ze 4694 ohlášených v sobotu. Celkem byl dosud v Itálii koronavirus zjištěn u 156 363 lidí. Tento počet převyšují jen Spojené státy a Španělsko.

Ve Spojených státech již zemřelo na koronavirus více lidí než v Itálii. Nakažených mají přes půl milionu

Číst článek

Pozitivní zprávou je, že se v Itálii už devátý den za sebou snižuje počet nemocných na jednotkách intenzivní péče - naposledy na 3343 ze sobotních 3381 pacientů.

V pátek italský premiér rozhodl, že omezení pohybu v zemi bude prodlouženo do 3. května.

Itálie je co do počtu obětí nejhůře zasaženou zemí v Evropě. Počty nově pozitivně testovaných i obětí tu dosáhly vrcholu koncem března a od té doby klesají. Pokles však není tak strmý, jak doufali mnozí Italové, kteří jsou již měsíc v karanténě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme