Itálie hlásí celkem 148 obětí koronaviru. Za posledních 24 hodin zemřelo na čtyři desítky pacientů

V Itálii za posledních 24 hodin zemřelo dalších 41 pacientů s novým koronavirem. Oznámila to ve čtvrtek podle agentury Reuters italská civilní ochrana. Počet mrtvých v zemi tak dosáhl už 148, z toho 98 v Lombardii. Celkový počet nakažených v Itálii vzrostl ze středečních 3089 na nynějších 3858. Aktuálně pozitivních případů je 3296.

Řím (Aktualizováno: 21:31 5. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Itálie je třetí nejhůře zasaženou zemí novým koronavirem na světě - po Číně a Jižní Koreji (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Šíření nákazy v nejhůře zasažené evropské zemi tak stále nevykazuje známky zpomalení, uvádí Reuters. Řím plánuje finanční balíček, jímž chce utlumit ekonomický dopad nákazy, zdvojnásobit na 7,5 miliardy eur (190,5 miliardy Kč).

Šéf italské civilní ochrany Angelo Borrelli řekl, že z původně infikovaných se za posledních 24 hodin 414 zcela vyléčilo. Předchozí den bylo takových pacientů 276.

Epidemie je v Itálii nejhorší v severních regionech, ale mezitím už byla potvrzena ve všech 20 oblastech. Jenom severoitalská Lombardie s hlavním městem Milánem ve čtvrtek hlásila nárůst obětí na 98 ze středečních 73. Itálie je třetí nejhůře zasaženou zemí novým koronavirem na světě - po Číně a Jižní Koreji.

Recese ekonomiky

Italské ekonomice hrozila recese už před rozšířením koronaviru v zemi. Nákaza paralyzovala ekonomickou činnost zejména na severu země, kde sídlí velké společnosti jako Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Jen Lombardie se podílí na hrubém domácím produktu (HDP) Itálie 22 procenty.

Itálie uzavřela všechny školy po celé zemi. Omezení se týká i českých vysokoškolských studentů

Číst článek

Podrobnosti o stimulačním balíčku, který bude muset schválit parlament, budou zveřejněny příští týden, informoval ministr financí Roberto Gualtieri.

Opatření budou mimo jiné zahrnovat pozastavení splátek půjček podnikům, které se ocitnou v problémech, mimořádné finanční zdroje pro zdravotnictví a podporu příjmů, napsala agentura Bloomberg. Podle některých kritiků ve vládním plánu chybí opatření, která by podnítila větší soukromé investice.

Vlivem těchto mimořádných výdajů by Řím překročil rozpočtový veřejných financí, který se řídí unijními rozpočtovými pravidly, o 6,35 miliard eur, což představuje 0,35 procentního bodu HDP. Itálie už jedná s Evropskou komisí a žádá po ní ohledně rozpočtu flexibilitu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme