Itálie má přes 12 000 obětí koronaviru, počet nakažených celosvětově překonal hranici 800 000

V Itálii za posledních 24 hodin přibylo 837 obětí onemocnění COVID-19, celkem tedy v zemi koronaviru podlehlo 12 428 pacientů. S odvoláním na statistiku italského úřadu pro civilní ochranu o tom v úterý informoval deník Corriere della Sera. V celém světě počet nakažených překonal hranici 800 000, vyplývá to z dat, která na svých stránkách v úterý zveřejnila americká Univerzita Johnse Hopkinse. Itálie je co do počtu obětí nejhůře zasaženým státem.

Itálie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Itálii podlehlo koronaviru již 12 428 pacientů. (Ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Italské úřady od únorového propuknutí epidemie v zemi potvrdily již 105 792 případů nákazy. Počet nově infikovaných od pondělí vzrostl o 4053, což je téměř stejně jako z neděle na pondělí.

Z celkového počtu nakažených se již 15 729 lidí uzdravilo. S onemocněním na jednotkách intenzivní péče bojuje okolo 4000 osob.

Živnostníci postižení opatřeními proti koronaviru dostanou jednorázově 25 tisíc korun

Číst článek

Itálie je co do počtu obětí nejhůře zasaženým státem na světě. Skutečný počet mrtvých přitom může být vyšší, než udávají oficiální statistiky, domnívá se šéf italského národního institutu pro zdraví Silvio Brusaferro.

„Hlásíme úmrtí, která souvisí s pozitivním výsledkem testu. Mnoho dalších mrtvých ale netestujeme,“ uvedl úředník, který potvrdil, že Itálie v souhrnné bilanci neuvádí ty, kteří nemoci podlehli doma nebo v domovech pro seniory. Podobně úmrtí mimo nemocnice neuvádějí ani francouzské úřady, které ovšem slíbily, že je brzy zahrnovat budou.

V severoitalském Bergamu, jednoho z nejhůře zasažených měst v zemi, může být počet mrtvých až čtyřikrát vyšší, domnívá se místní starosta. Důvodem je vysoký počet lidí, kteří zemřeli v pečovatelských domech.

COVID-19 ve světě

Počet lidí nakažených koronavirem překonal celosvětově hranici 800 000. Vyplývá to z dat, která na svých stránkách v úterý zveřejnila americká Univerzita Johnse Hopkinse, která celosvětově monitoruje současnou pandemii. Nemoci COVID-19, kterou koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje, podlehlo podle tohoto zdroje už více než 40 000 lidí.

‚Nejpřísnější opatření.‘ V Olomouci uzavřeli kolej se zahraničními studenty, někteří mají koronavirus

Číst článek

Nejvíce z celkových více než 823 000 nakažených připadá podle výzkumníků z Univerzity Johnse Hopkinse na Spojené státy. Testy tu potvrdily už přes 165 000 případů nákazy a více než 3000 mrtvých. Na druhém místě podle počtu infikovaných je Itálie, kde je podle aktuální bilance více než 105 000 nakažených (a přes 12 400 mrtvých), a na třetím Španělsko s více než 94 000 infikovaných (přes 8200 mrtvých).

Čína, odkud se koronavirus na počátku letošního roku začal šířit, je až na čtvrtém místě žebříčku. Podle oficiálních údajů se tam virem nakazilo přes 82 000 lidí a mrtvých je na 3300.

Česko má podle poslední bilance přes 3250 nakažených a 31 obětí nemoci COVID-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme