Dvanáctileté vyšetřování. Italská policie zadržela 104 podezřelých z napojení na mafii

Italská policie v pondělí zatkla 104 lidí, které podezírá, že jsou napojeni na mafiánské klany Mercante-Diomede a Capriati. O zátahu, který korunoval dvanáctileté vyšetřování, informoval deník Corriere della Sera. Mezi zatčenými je i podnikatel v oblasti bezpečnostních služeb, jenž byl místopředsedou místní pobočky celostátního sdružení FAI. To si klade za cíl potírat vydírání a lichvu provozované mafií.

Bari (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská mafie se o Slovensko zajímala už v dobách komunismu. (Ilustrační foto.) | Foto: Herbert Winkler | Zdroj: CC0 Public Domain

Vyšetřovatelé tvrdí, že odhalili organizační strukturu zločinných sdružení, jejich nelegální aktivity i to, jak se jejich členové dokázali infiltrovat do ekonomických a sociálních struktur. Během detailního vyšetřování pročítali například dopisy z vězení, nakonec soudci předložili spis o 4000 stranách.

„Mafie, které operují po celé zemi – z jihu a středu země se rozšířily do ostatních částí Itálie i do zahraničí – nepracují izolovaně, mají mezi sebou styčné plochy,“ uvedl protimafiánský prokurátor Federico Cafiero De Raho. Podle něj mají jihoitalské mafiánské klany pevné základy, které posílily o spojenectví navázaná ve vězení a stvrzená iniciačními rituály neapolské mafie Camorra. Vazby mafiánů z Bari na Camorru sahají do předchozích desetiletí.

Zejména v oblasti distribuce drog a zpracování odpadu se „často objeví opakované propojení mezi (kalábrijskou) 'Ndranghetou, (sicilskou) Cosa Nostrou a Camorrou,“ prohlásil prokurátor.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme