Mafiánský kmotr si na Sicílii objednal vraždu vlastní dcery. Likvidací 'zrádkyně' pověřil syna

Boss sicilské mafie Pino Scaduto si objednal vraždu své vlastní dcery. Zamilovala se totiž do policisty a otec měl za to, že jej udala. K činu nakonec nedošlo - syn, kterého chtěl mafián vraždou pověřit, otcův příkaz odmítl provést. O případu v úterý informovala italská média.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italské bezpečnostní jednotky vyšetřují mafiánskou dvojnásobnou vraždu v Neapoli (ilustrační snímek). | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Scaduto, kmotr ze sicilského města Bagheria ležícího východně od Palerma, byl z vězení propuštěn v dubnu. Své zadržení připisoval podle vyšetřovatelů své dceři kvůli jejímu vztahu s policistou. Dnes byl znovu zatčen spolu s 15 dalšími členy svého klanu z Bagherie. Všichni byli obviněni ze spolčování mafiánského typu a vydírání místních podnikatelů.

V Itálii vydělávají na uprchlících politici i mafie. Stát platí za ubytování migrantů 35 eur denně

Číst článek

Během vyšetřování vyšlo najevo, že Scaduto po propuštění svému synovi Paolovi volal a chtěl po něm, aby neposlušnou setru zabil. "Z tvé sestry se stala práskačka," řekl během telefonátu. "Já to neudělám, ty jsi otec, proveď to sám. Proč si mám nasekat problémy já? Je mi teprve třicet," odpověděl syn otci. Dotčenou větu Paolo citoval svému kamarádovi během telefonního rozhovoru, který odposlouchávala policie.

Scaduto tedy o vykonání činu požádal jinou osobu, ale i ta odmítla s odvoláním na to, že se jedná o rodinnou záležitost.

"Dnes byl zatčen mafiánský boss, který chtěl nechat zavraždit svou vlastní dceru kvůli jejímu vztahu s velitelem italské policie," komentoval případ ministr zahraničí Angelino Alfano. "Mafiáni sebe samé definují jako muže cti. Kam se ovšem jejich čest poděla, když dokážou objednat i smrt vlastního dítěte?" položil řečnickou otázku ministr.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme