Draghi je ochotný zůstat v čele italské vlády. Odvolává se na bezprecedentní podporu veřejnosti

Italský premiér Mario Draghi ve středu prohlásil, že je připraven zůstat ve funkci ministerského předsedy, pokud se za něj strany jeho široké koalice znovu postaví, uvedla agentura Reuters. Draghi minulý týden nabídl svou demisi poté, co vládní Hnutí pěti hvězd bojkotovalo důležité hlasování v Senátu. Prezident Sergio Mattarella ale Draghiho rezignaci odmítl.

Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi

Draghi při projevu v horní komoře italského parlamentu prohlásil, že spontánní podpora jeho vlády ze strany lidu je „bezprecedentní a nelze ji ignorovat“ | Foto: Kai Pfaffenbach | Zdroj: Reuters

Draghi ve středu při projevu v horní komoře italského parlamentu prohlásil, že spontánní podpora jeho vlády ze strany lidu je „bezprecedentní a nelze ji ignorovat“.

‚Stabilizátor italské politiky‘ Draghi na rozcestí. Musí vyřešit vládní neshody nebo vypsat předčasné volby

Číst článek

Řekl, že ho osobně dojímají výzvy od obyčejných Italů, kteří na něj apelují, aby zůstal ve funkci, a vyzdvihl zejména petice italských starostů a zdravotníků, které označil za „hrdiny pandemie“.

„Tato poptávka po stabilitě vyžaduje, abychom se všichni rozhodli, zda je možné znovu vytvořit podmínky, v nichž může vláda skutečně vládnout, řekl Draghi.

Premiér také stanovil priority, které by měl parlament zvážit při obnově většiny potřebné pro efektivní fungování vlády. Při vystoupení v senátu Draghi mimo jiné hovořil o využití fondů Evropské unie pro obnovu po pandemii a o reformě soudnictví.

Po Draghiho vystoupení v parlamentu bude následovat debata, která může rozhodnout, zda ministerský předseda ve funkci setrvá. Večer se také očekává další hlasování o důvěře vládě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme