Policie zatkla v Itálii muže hledaného v Británii. Před třemi lety v jeho kamionu zemřelo 39 uprchlíků

V Itálii zatkli muže hledaného v Británii kvůli úmrtí 39 vietnamských imigrantů v kontejneru u Londýna v roce 2019. Podle sobotního oznámení italské policie je zadrženým Rumun Stefan Damian Dragoș, který poskytl kamion k transportu uprchlíků do Británie.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V kamionu u Londýna nalezli v roce 2019 policisté těla 39 vietnamských imigrantů | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Osmadvacetiletý muž byl zadržen v Miláně na základě britského zatykače. Podle policistů patří ke „zločinecké organizaci, která umožňuje nelegální migraci“.

Vietnamský soud potrestal sedm lidí za udušení 39 migrantů v Británii. Dostali od 2,5 do 7,5 roku vězení

Číst článek

Skupina Vietnamců byla nalezena v říjnu roku 2019 v kontejneru na tahači zaparkovaném nedaleko Londýna. Podle vyšetřovatelů zemřeli kvůli nedostatku kyslíku a přehřátí v uzavřeném prostoru.

Hrůzný případ přispěl podle agentury AFP k objasnění sítě nelegálního přistěhovalectví, která využívá ochoty uprchlíků přijmout za příslib nového života jakékoli riziko a zaplatit mnoho peněz.

V případu byli potrestáni tresty vězení od 13 do 27 let čtyři muži. Je mezi nimi rumunský organizátor převaděčů, severoirský dopravce a dva šoféři.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme