V Itálii evakuovali po lijácích tři města, oblast kolem jezera Como zasáhly kroupy velikosti vejce

Tři městečka v italských Alpách u Comského jezera musela být evakuována, protože po nočních srážkách vystoupily ze břehů na několika místech místní řeky Varrone a Pioverna. Úřady evakuovaly stovky lidí z domovů, farem a jednoho tábořiště v okolí jezera Como. Informaci ve středu přinesl list La Repubblica. Záplavy způsobily podle agentury ANSA obrovské materiální škody, ale dosud nebyli hlášeni žádní ranění.

Lecco (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře s kroupami o velikosti vejce, přívalové deště a tající led z hor v noci na středu zvedly hladiny řek, které zablokovaly některé silnice i železnici v oblíbeném turistickém regionu. K nejpostiženějším patří oblasti při východním břehu Comského jezera, město Bergamo i okolí Lugana. Obec Monterone zůstává po sesuvu bahna na silnici v úplné izolaci.    

Záplavy narušily také vlakové a silniční spojení. Povážlivě stoupla také hladina v Comském jezeře, po poledni to bylo tři centimetry nad limit. Ve městě Lecce musela být kvůli tomu regulována doprava u břehu jezera, které se vylilo na břeh.

Špatné počasí zasáhlo celou Lombardii. Zemědělci z regionu si stěžují na úrodu poškozenou lijáky a kroupami. Na některých fotografiích jsou vidět louky pokryté vrstvou krup.

Krupobití i v Polsku

Kroupy velikosti až 10 cm padaly v úterý i v Polsku - konkrétně v okolí města Gorzów Wielkopolski na západě země. Jde pravděpodobně o největší zaznamenané kroupy v zemi od roku 2011.

hav, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme