Kamení, dělbuchy i rabování. V Itálii vyšli do ulic odpůrci protikoronavirových opatření vlády.

V Itálii vyšli v desítce měst do ulic demonstranti nespokojení se zpřísněním vládních opatření proti koronaviru. V Miláně a Turíně se v noci na úterý protestující střetli s policií, ta proti nim použila slzný plyn, uvedla agentura Reuters. Kvůli stoupajícímu počtu nakažených musejí restaurační podniky po celé zemi nově zavírat už v 18.00, mimo provoz jsou i kina a divadla.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V centru Turína podle svědků davy vyrabovaly několik obchodů s luxusním zbožím, házely po policistech dělbuchy, kameny a další předměty. Zatčeno bylo deset osob. Násilné střety policie s demonstranty hlásil i Milán, kde lidé házeli lahve a pyrotechniku na sídlo regionální lombardské vlády.

V Itálii stejně jako v dalších evropských zemích v posledních týdnech trvale stoupají denní bilance nakažených. V pondělí úřady hlásily přes 17 000 nových případů a 141 úmrtí. Premiér Giuseppe Conte proto o víkendu nařídil další zpřísnění pravidel. Od pondělí se uzavřela kina, divadla, koncertní sály, posilovny, plovárny i lyžařská střediska. Bary a restaurace musí přestat obsluhovat hosty úderem šesté hodiny večerní.

Demonstrace odpůrců protiepidemických opatření se o víkendu konala rovněž v Římě, v pátek zasahovala policie na demonstraci v Neapoli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme