V Římě protestovaly desetitisíce lidí proti současné italské vládě a její hospodářské politice

Desetitisíce lidí se sešly v centru Říma na manifestaci proti hospodářské politice vlády. Svolaly ji velké odborové svazy. Do protestů se ale zapojili i příznivci opoziční Demokratické strany, studentské svazy a italská odnož francouzského hnutí takzvaných žlutých vest, informovala italská agentura ANSA. Podle organizátorů přišlo na 200 000 lidí.

Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Římský odborářský protest proti italské vládě

Římský odborářský protest proti italské vládě | Zdroj: ČTK

Vůdcem protestu je Maurizio Landini, který je hlasitým kritikem vlády složené ze zástupců protestního Hnutí pěti hvězd a euroskeptické protiimigrační Ligy.

Demonstranti se sešli na centrálním náměstí Piazza della Repubblica. Mnozí drželi transparenty s heslem ‚Budoucnost v práci‘.

Lidé na manifestaci požadovali, aby kabinet přijal opatření k posílení hospodářského růstu a zaměstnanosti a snížil daňovou zátěž. Dále kritizují vládní plán zavedení nepodmíněného příjmu 780 eur, který podle nich sníží motivaci lidí hledat si práci.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme