Za odvahu. Italská vláda udělí občanství chlapcům, kteří z uneseného autobusu zavolali pomoc

Italská vláda ve středu rozhodla, že udělí občanství dvěma chlapcům, kteří podle ní v březnu prokázali mimořádnou odvahu v situaci, kdy autobus s nimi a jejich spolužáky unesl jeho řidič. Informovala o tom agentura AFP. Čtrnáctiletý Egypťan Ramy a o rok mladší Maročan Adam zavolali z uneseného autobusu o pomoc.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohořelá kostra uneseného autobusu | Zdroj: Reuters

„Vláda na návrh ministra vnitra Mattea Salviniho rozhodla, že zahájí proceduru s cílem udělit italské občanství Ramymu Shehatovi... a Adamovi El Hamamimu,“ uvedla vláda po svém večerním zasedání v prohlášení.

Třináctiletý Egypťan zavolal pomoc z uneseného autobusu. Teď získá italské občanství

Číst článek

Oba chlapci se podle údajů vlády narodili již v Itálii. Bez aktuálního rozhodnutí by ale museli Ramy a Adam čekat až do osmnácti let, aby mohli požádat o udělení italského občanství.

Volání o pomoc

Na konci března italský řidič senegalského původu údajně na protest proti imigrační politice současné vlády zadržoval v autobuse zhruba padesátku školáků. Ramymu se podařilo před únoscem ukrýt svůj mobilní telefon.

Posléze předstíral, že se arabsky modlí a dal přitom vědět svému otci, co se děje. Posléze volal i na policii. Pomoc zavolal i Maročan Adam. Policistům se podařilo následně upoutat pozornost řidiče a děti evakuovat zadními dveřmi. V tu chvíli už autobus hořel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme