Itálie zažila největší demonstraci

Itálie zažila jednu z největších protestních akcí ve své dosavadní historii. Více než milión Italů se shromáždilo v Římě na protest proti sociální politice vlády premiéra Silvia Berlusconiho. Organizátoři tvrdí, že ulice města zaplavily dokonce tři milióny demonstrantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Itálii | Foto: ČTK/AP
Přehrát

00:00 / 00:00

Vědunka Lunardi o demonstraci

Již dlouho Řím nezažil tak velkou demonstraci. Starověké závodiště, kde se konala, nestačilo pojmout množství lidí, kteří se sjeli do Říma z celé Itálie. Byla to demonstrace proti terorismu, ale také proti postupu současné vlády, která chce realizovat velké reformy pracovního trhu a důchodového systému bez dohody se silnými italskými odbory. Vládní většina ovbinila levicový odbor CGIL, který dnešní demonstraci organizoval, že využívá sociální protest k politickým cílům. Ministr pro produktivní aktivitu Marzano dodává, že 2 milióny demonstrantů levidcového odboru neovliní jednání, ve kterém se bude opět pokračovat v úterý.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme