VIDEO: V Itálii se zřítil silniční most, běžně plný aut. Zraněni jsou dva řidiči

U severoitalského města Aulla, zhruba v půli cesty mezi Janovem a Florencií, se ve středu dopoledne zřítil silniční most. Za normálních okolností jde o rušnou komunikaci, uvedla agentura Reuters. Při neštěstí byli lehce zraněni dva řidiči, sdělil mluvčí hasičů. Komunikaci podle Reuters provozuje státní správce silnic ANAS.

Aulla (Itálie) (Aktualizováno: 13:26 8. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Agentura Reuters napsala, že oba řidiči, kteří byli v době zřícení na mostě, byli převezeni do nemocnice s lehkými zraněními. Podle serveru deníku La Repubblica byl jeden zraněný řidič převezen do nemocnice v Pise a druhý do nemocnice v Sant'Andrea della Spezia. Podle serveru jde o řidiče dvou dodávek.

Italský server dále píše, že na mostě Albiano Magra se loni v listopadu objevila prasklina, které si všimlo také mnoho motoristů. Po provedených kontrolách ale správce silnice uvedl, že nehrozí žádné nebezpečí.

Mluvčí hasičů uvedl, že se zhruba 260metrový most poblíž Aully zřítil v 10.25 místního času. Vzhledem k zpřísněným opatřením souvisejícím se šířením nákazy covid-19 na silnici nebyl takový provoz, jaký tam za normálních podmínek bývá.

Italská ministryně dopravy Paola De Micheliová prohlásila, že bude po společnosti ANAS, která most provozuje, požadovat „důkladné prověření události“.

V polovině srpna 2018 se v severoitalském Janově zřítil betonový most na frekventované dálnici A10. Šlo o jedno z nejhorších neštěstí svého druhu v moderních evropských dějinách.

Do 45metrové hloubky se zřítila 200metrová část mostu, zavěšená na nejzápadnějším ze tří vysokých pilířů. Spolu s vozovkou spadly na skladiště, železnici a do rozvodněné řeky Polcevery více než tři desítky osobních a nákladních aut. Zemřelo 43 lidí. Mezi lidmi, kteří pád přežili, byl i český řidič kamionu. Tragédie tehdy vyvolala obavy o bezpečnost mostů v italské dálniční síti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme