Itálii ochromila generální stávka

V celé Itálii pokračuje čtyřhodinová generální stávka. Hlavní odborové ústředny v zemi ji vyhlásily na protest proti záměru pravicové vlády provést ve státním rozpočtu na příští rok citelné škrty. Stávkují tak zaměstnanci z veřejné sféry, hromadné dopravy ve městech, zaměstnanci železnic ale zavřeno mají například také divadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řím | Foto: europa.eu.int

Na italských letištích začala čtyřhodinová stávka v poledne. Letecká společnost Alitalia kvůli ní musela zrušit 230 letů. V hromadné městské dopravě a na železnici stávka naopak končí. Tentokrát byly potíže ve velkoměstech omezené, protože stávkují i veřejní zaměstnanci, a tak si mnoho Italů stávkou prodloužilo víkend.

Po celý den stávkují úředníci ministerstev i zaměstnanci bank, nemocnice a pošty. Stávkují také zaměstnanci stálých divadelních scén, kteří však připravují na dnešní večer představení zdarma. Na dvě hodiny založí ruce i krupiéři kasina v San Remu.

Údaje o účasti na stávce zatím zveřejněny nebyly, ale očekává se vysoká účast, protože nespokojenost s vládou Silvia Berlusconiho a její ekonomickou politikou stále roste.

Vědunka Lunardi, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme