Itálii ochromila stávka ve veřejné dopravě

V Itálii stávkují řidiči autobusů hromadné městské dopravy a metra, železničáři a také novináři. Žurnalisté protestují proti zákonu, který zakazuje publikaci policejních odposlechů a zaměstnanci veřejné dopravy chtějí obnovu kolektivní pracovní smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řím, Itálie

Řím, Itálie | Foto: David Vávra

Odboráři se obávají, že balík úsporných opatření, o kterém právě jedná parlament, bude mít negativní dopad na jednání o smlouvě. Vláda velmi zkrátila dotace pro kraje a ty tak zřejmě nebudou moci vyhovět požadavkům odborů na zvýšení platů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O stávce v Itálii mluvila spolupracovnice Českého rozhlasu Vědunka Lunardi

Italské železnice potvrzují vypravení většiny dálkových vlaků. Zrušily ale téměř všechny regionální spoje. V Miláně vlakové spojení s letišti nahradily autobusy.

Autobusová doprava ve městech se zastavila téměř úplně a vzhledem k tomu, že lidé byli nuceni jet do práce autem, ve všech větších městech vládne chaos.

Po včerejší stávce novinářů tisku, nevyšla dnes většina deníků. Výjimkou jsou deníky orientované pravicově a malé deníky, pro které je ztráta jednoho dne příliš velký luxus po finanční stránce. Kvůli stávce novinářů všech ostatních médií, Itálie dnes zůstane bez informací, i bez informací o stávce ve veřejné dopravě.

Stávkující tentokrát rozhodně nemají sympatie obyvatel, protože stávkují lidé, kteří mají práci jistou a dobře placenou.

Vědunka Lunardi, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme