Itálii sužují rozsáhlé záplavy. Zemřelo 6 lidí

Šest lidských životů a škody kolem dvou set milionů eur. Taková je bilance dvoudenních silných dešťů a průtrží mračen, které zasáhly Itálii. Záplavy postihly Benátsko a Furlansko, Ligurii na severu země, ale také Kalábrii a Sicílii na jihu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská Vicenza je pod vodou | Zdroj: ČTK

Počasí se poněkud zlepšilo, přestalo pršet a v Benátské oblasti, kde už voda odpadla, lidé začali uklízet domy zaplavené při povodni. Sčítají se škody. Přibližně dva tisíce hektarů zaplavených vodou a stovky utopených zvířat, toto je bilance zemědělců v Benátsku. Kolem tří tisíc lidí se nemohlo v noci na dnešek vrátit domů.

S obavami se sleduje vývoj situace v Pádské deltě. Na úseku dálnice vedoucí z Milána do Benátek, mezi Veronou a Vicenzou byl částečně obnoven provoz. Podle expertů, záplavy způsobily mimořádně silné deště, současné tání předčasně napadaného sněhu v Alpách a jižní vítr širok, který bránil vylévání řek do moře.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme