Italové druhý den volí svůj parlament, účast je zatím slabá

Druhým dnem dnes v Itálii pokračují parlamentní volby. Zhruba 47 milionů Italů rozhoduje nejen o budoucnosti své země, ale také eurozóny. Pokud by Itálie po volbách nepokračovala v ekonomických reformách, mohlo by to vést k opětovnému vyhrocení hospodářské krize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vytrvalé sněžení komplikuje dopravu | Zdroj: ČTK

Italové budou volit ještě dnes do 15 hodin odpoledne. Bezprostředně poté, se začnou sčítat hlasy a první věrohodné výsledky bychom mohli znát už kolem 21 hodiny.

Údaje o účasti znepokojují. Prozatím odevzdalo svůj hlas pouze 55 procent voličů, což je o celých sedm procent méně než v předchozích volbách.

Jistý podíl na tom může mít vlna špatného počasí - silné sněžení na severu a silné deště na jihu. V severoitalské oblasti Emilia napadl téměř jeden metr sněhu.

Tam, kde působí potíže sníh, obce daly k disposici voličům autobusy. Je ale zřejmé, že nízká účast je hlavně vyjádřením nespokojenosti voličů se celou italskou politickou scénou. Politici to musí vzít na vědomí.

Tři ukrajinské aktivistky hnutí Femen včera protestovaly proti Silviu Berlusconimu před volební síní, kde volí. Ženy skončily ve vězení, protože se pustily do potyčky s policisty.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme