Italové rozbili buňku teroristů. Chtěli zabíjet 'bezvěrce' v Benátkách

Italská policie oznámila, že rozbila islamistickou buňku, jejíž členové údajně zvažovali teroristický útok na hojně navštěvovaný most Rialto v Benátkách. Ve čtvrtek o tom informovaly agentury.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská policie na místě, kde byl zastřelen Tunisan Anis Amri | Zdroj: Reuters

Policie skupinu sledovala od loňského roku. Jejím členům odposlouchávala telefony i byty a sledovala jejich elektronickou komunikaci. Skupina vyjadřovala bezvýhradnou podporu takzvanému Islámskému státu (IS) a oslavovala teroristický útok z Londýna z minulého týdne.

„Když zvážíme, kolik bezvěrců je v Benátkách, hned bychom se dostali do nebe, kdybychom bombu umístili na most Rialto," řekl jeden z nich. Zda skupina už měla připravené konkrétní plány útoku, není jasné. Prostřednictvím videí šířených radikály z IS se ale informovali o tom, jak se dá vraždit nožem.

Razie v Berlíně. Policie prohledala místa spojovaná s atentátníkem Amrim

Číst článek

Policie tři Kosovany zatkla, jednoho nezletilého zadržela, aby nemařil další vyšetřování. Všichni bydleli v historickém centru Benátek, kam ročně zavítají miliony turistů. Několik dalších lidí policisté vyšetřují kvůli jejich vazbám na zatčené, uvedl vrchní benátský žalobce Adelchi D'Ippolito.

Během pátrání, do kterého se zapojili odborníci na boj s terorismem a mafií, se uskutečnilo dvanáct domovních prohlídek v Benátkách a ve městě Treviso.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme