Italové volí parlament

Od půl sedmé ráno volí Italové parlament, a tedy i premiéra. Ty letošní volby jsou sledovány v Evropě s velkým zájmem. Poslední předvolební průzkumy totiž naznačovaly, že by se vlády nad Itálií mohl ujmout kontroverzní mediální magnát Silvio Berlusconi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejbohatší muž Itálie rozdal před volbami 12 miliónům italských rodin knihu, ve které důkladně popisuje svou cestu k úspěchu. Berlusconi se navíc snažil angažovat pro budoucí vládu i další osobnosti italského byznysu, které mají kolem sebe aureolu úspěchu. Jedním z ministrů by se tak měl stát například prezident Ferrari Monte Cembollo.

Evropa však pozoruje Berlusconiho kampaň se znepokojením Nad jeho bohatstvím se totiž vznáší mnoho otazníků ohledně toho, jak své impérium složené ze tří televizí, vydavatelství, sportovního klubu a finanční skupiny vlastně vybudoval. Obavy také vzbuzuje jeho spojenectví s lídrem Ligy severu Umbertem Bossim. Oba už spolu jednou vládu vytvořili, ale trvala jen několik měsíců. Jestli se jim podaří znovu Italy přesvědčit a Dům svobody zvítězí, ukáží pondělní výsledky. Síly jsou ale prakticky vyrovnané, a tak Berlusconiho protikandidát na premiéra šéf středolevého Olivovníku Francesco Rutelli věří, že vyhraje.

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme