Italská loterie vyplatí rekordní jackpot

Itálie má čerstvého multimilionáře - zatím neznámý šťastlivec dokázal uhádnout všech šest správných čísel v obdobě české Sportky Superenalottu a získal za to neuvěřitelných 66 milionů eur, tedy zhruba dvě miliardy korun. Šlo nejen o historicky nejvyšší jackpot v Itálii, ale v celé Evropě vůbec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, dolary | Foto: www.archiweb.cz

Jan málo Italů dosud vědělo, kde leží Veduggia Con Colzano. Dnes večer se ale čtyřtisícové městečko nedaleko Milána městečko stalo slavným. Právě tam si totiž vsadil onen šťastlivec, kterému se podařilo uhádnout šest čísel z devadesáti a tudíž získat rekordní jackpot Superenalotta.

K pohádkovému bohatství vedl tiket, který obsahoval čísla 9, 11, 39, 44, 49 a 86. Sázkaři to v Itálii nemají jednoduché, neboť na tiketu vybírají z 90 čísel, a ne ze 49 jako v Česku. Jackpot se podařilo rozbít po třiačtyřiceti tazích, tedy téměř po půl roce, proto byla nahromaděná částka tak vysoká.

Většina hráčů si vsadila jen pár eur, někteří ale také několik stovek. V Pescaře kdosi vypracoval systém s jedním a půl miliónu kombinací. Sázeli také cizinci, a to nejen turisté na dovolené. Tisíce lidí si za hranice kvůli sázce pouze zaskočili z Francie, Švýcarska, Rakouska či Slovinska.

Kdo je šťastným výhercem zůstane zřejmě jako obvykle utajeno. Není ani známo, zda jde o jednoho tipaře, nebo společenství, které se bude dělit. Majitel baru, ve kterém si výherce vsadil, tvrdí, že se vší pravděpodobností vložil do hry jedno jediné euro.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme