Italská města bojují se smogem. Úřady proto mnohde zakázaly novoroční ohňostroje

Řada severoitalských měst musí oslavit příchod nového roku tišeji než v předchozích letech. Úřady Italům na mnoha místech zakázaly nebo omezily používání zábavní pyrotechniky. V minulých dnech už kvůli silnému smogu také přistoupily k drastickým omezením dopravy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvestrovský ohňostroj - ilustrační foto

Silvestrovský ohňostroj - ilustrační foto | Foto: stock exchange, Agnie

Milán se letos bude muset obejít bez třeskutých oslav, kterými vítal rok 2015. Stejně tak platí zákaz rachejtlí, petard a světlic na veřejných místech i v Boloni nebo Turíně. Úřady v Neapoli zase spustily kampaň za méně zábavní pyrotechniky v ulicích.

Cílem je omezit množství škodlivých mikročástic v ovzduší. Italský premiér Matteo Renzi v úterý řekl, že celostátní zákaz ohňostrojů nevyhlásí, a přenechal rozhodnutí na jednotlivých radnicích.

Velká italská města trápí už řadu dní nadlimitní smog. Situaci zhoršuje slunečné počasí bez srážek a bezvětří.

Kvůli nadměrnému znečištění ovzduší v minulých dnech v Římě i jiných velkých městech úřady přistoupily k omezením dopravy.

Smog nad severní Itálií by také mohl pomoci odvát vítr a déšť, které meteorologové předpovídají na 2. ledna.

Evropská města před oslavami nového roku posilují bezpečnostní opatření

Číst článek

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme