Protiteroristický zátah v Itálii. Policie zadržela pět lidí spojených s berlínským útočníkem Amrim

Italští policisté zadrželi při protiteroristickém zátahu pět lidí, kteří byli podle vyšetřovatelů napojeni na berlínského atentátníka Anise Amriho. Jeden ze zatčených mužů mu vyrobil falešné dokumenty, které mu před útokem v prosinci 2016 umožňovaly volný pohyb po Evropě, informovala ve čtvrtek italská policie.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská policie na místě, kde byl zastřelen Tunisan Anis Amri | Foto: Reuters

Amri spáchal nejkrvavější teroristický útok připsaný takzvanému Islámskému státu na německém území. Na berlínských vánočních trzích najel ukradeným kamionem do davu a zabil 12 lidí. Poté díky falešným dokladům s italskou identitou prchl do této země, kde byl po čtyřech dnech zabit v přestřelce s policií.

V Německu vzrostl počet vyšetřování terorismu pětkrát. Asi 1000 případů souviselo s islámem

Číst článek

Italské úřady v rámci zesílených operací posledních týdnů během zátahu v okolí Říma zadržely pět lidí, které podezírají ze spolupráce s Amrim.

Všichni jsou stejně jako atentátník tuniského původu a jeden z nich mu zřejmě vyrobil falešné italské doklady. Další podrobnosti policie nezveřejnila.

Policie v Itálii začala v průběhu března aktivněji zasahovat proti lidem podezřelým ze sympatií k radikálním organizacím a roste počet cizinců považovaných za bezpečnostní riziko, které italské úřady vyhošťují. Letos jich bylo již 29.

Ve středu byl v Turíně zadržen Ital marockého původu považovaný za autora prvního propagandistického materiálu IS v italštině. Podle policie plánoval útok pomocí automobilu. O den dříve policisté ve Foggii na jihu Itálie zadrželi muže egyptského původu, který údajně učil děti zabíjet ve jménu svaté války.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme