Italská policie odhalila lídry Al-Káidy v Evropě

Italská policie rozšířila obvinění vůči dvěma Francouzům, zatčeným v Itálii za to, že se pokusili do Evropy ilegálně převézt několik osob. Při dalším vyšetřování policie odhalila, že patří k vůdcům teroristické organizace Al-Káida v Evropě a že připravovali několik atentátů na evropském kontinentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště | Foto: Jan Rosenauer

Nový zatykač byl doručen 63letému Bassamu Ayachimu a 34letému Raphaeli Gendronovi do věznice v Bari, kde se nacházejí od listopadu s obviněním, že organizovali ilegální imigraci do Evropy. Teprve další vyšetřování odhalilo, že se jedná o špičky Al-Káidy v Evropě.

Šejch Bassam Ayachi byl aktivní v proselitismu Al-Káidy, v náboru mladých ilegálních imigrantů z Palestiny a Sýrie. Rafhael Gendron se zabýval šířením informací i bojového charakteru prostřednictvím internetu. Ze zabaveného materiálu vyplývá, že skupina připravovala několik atentátů v Evropě. Prvním z nich měl být atentát na pařížském letišti Roissy-Charles-de-Gaulle.

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme