Italská policie při přestřelce zabila jednoho z bossů sicilské mafie

Jednoho z nejnebezpečnějších sicilských mafiánů zastřelila italská policie. Daniele Emmanuello se skrýval už delší dobu na vesnickém statku na Sicílii. V Kalábrii zatím pokračuje válka mezi místními klany. Padli jí za oběť dva mladíci, synové jednoho z místních bossů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniele Emmanuello | Zdroj: ČTK

"Podařilo se nám zjistit, že se skrývá tady, ale policejní zásah skončil tragicky," takto komentují případ policisté. Třiačtyřicetiletý Daniele Emmanuello, mafiánský boss, který vedl klan v sicilském přístavu Gela, byl na seznamu deseti nejnebezpečnějších zločinců.

Měl na svědomí obchod s drogami a vraždy. Policii unikal 11 let. Při zásahu policie se opět pokusil o útěk, ale při přestřelce byl smrtelně zasažen do hlavy.

V Kalábrii zatím pokračuje válka o moc mezi místními klany. Místní mafie ´Ndrangheta zavraždila v noci na dnešek dva syny mafiánského šéfa Comberiatiho, který je ve vězení.

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme