Italská policie se kvůli imigrantům ostře střetla s demonstranty

Italská policie se dnes kvůli imigrantům na několika místech ostře střetla s demonstranty. V Trevisu se zranily desítky lidí během akce, kterou na protest proti zacházení s uprchlíky svolala levicová hnutí, informovala agentura ANSA. V Římě demonstrovali místní obyvatelé proti příjezdu stovky migrantů dočasně ubytovaných v budově bývalé školy. Na policisty házeli židle a další předměty, ti proti nim použili obušky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

italští strážci pořádku

italští strážci pořádku | Foto: Jan Rosenauer

Napětí v severoitalském Trevisu, stotisícovém městě nedaleko Benátek, narůstá už několik dní.

Ve čtvrtek večer tam obyvatelé jednoho z předměstí protestovali proti záměru úřadů ubytovat zhruba stovku imigrantů v komplexu obytných budov, kde žijí rovněž italské rodiny. Zapálili přitom nábytek a matrace a přenocovali v provizorním stanovém táboře.

Podpořil je i šéf benátského regionu Luca Zaia z opoziční protiimigrantské strany Liga severu (LN), který mluvil o „afrikanizaci“ země.

„Je absurdní nastěhovat stovku migrantů do obytné budovy, kde žijí rodiny s malými dětmi,“ míní Zaia. Podle něj to může způsobit velké konflikty.

Do Česka by se mohlo do konce roku přistěhovat 400 uprchlíků. První přijedou už v září

Číst článek

V Římě se snažili místní obyvatelé zablokovat příjezd autobusu s migranty do bývalé školy, kde mají běženci najít dočasný azyl.

Protestu se zúčastnilo i krajně pravicové hnutí Casa Pound. Při potyčce, během níž létaly i kameny, byl jeden policista zraněn, nakonec se však podařilo dostat migranty bezpečně dovnitř.

Římský prefekt Franco Gabrielli poté oznámil, že vláda nehodlá své plány na dočasné ubytovávání migrantů nijak měnit.

Itálie se potýká s obrovským počtem migrantů, kteří nelegálně překračují hranice země, zejména po moři. Letos by jich do Itálie mělo dorazit až 200 tisíc, Řím se nyní stará asi o 8000 z nich.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme