Italská vláda zahájila boj proti daňovým rájům

Italská vláda vyhlásila boj daňovým rájům. Upravuje příslušné zákony a daňový úřad současně zpřísňuje kontroly. Motivem je samozřejmě návrat kapitálu do Itálie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monako

Daňový úřad si bere na mušku asi 170. 000 Italů, kteří by podle ředitele Attilia Befery mohli ilegálně skrývat v takzvaných daňových rájích vysoké částky na bankovních účtech. "Máme například seznam pěti set klientů švýcarského advokáta zatčeného nedávno v Miláně," prohlásil Befera a dodal, že úřad se hodlá také soustředit na italské kapitály v Lucembursku.

"Nesoustředíme se na miliardáře, vrátí-li se kapitál včas, bude zdaněn ve výši pěti procent. V opačném případě bude považován za nezdaněný příjem a sankce budou velmi vysoké," upřesnil Befera.

Pod lupou finanční policie skončila také rodina Agnelli, která vlastní holding FIAT. A to proto, že se dědici Gianni Agnelliho nepohodli. Dcera Margherita je přesvědčená, že holding ukryl zhruba 1 milardu eur v daňovém ráji a chce svůj podíl. Akcie Fiatu jdou díky černému fondu, nahoru.

K nejatraktivnějším daňovým rájům patří Nizozemí, Kypr, Lucembursko, přičemž největší relativní přírůstek letos zaznamenaly Panama, Monako a Belize. K výraznějšímu úbytku naopak došlo u Britských Panenských Ostrovů a Nizozemských Antil.

Čtěte také:
Zájem českých firem o daňové ráje klesáu
Daňové ráje se brání kritice
Daňové úniky příčinou roztržky mezi Švýcarskem a Německem

Vědunka Lunardi, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme