Italského premiéra Berlusconiho zřejmě čeká další obvinění

Italský premiér Silvio Berlusconi má další problém s justicí. Tentokrát ho soudci z Neapole a Bari chtějí obvinit z toho, že si kupoval mlčení podnikatele Tarantiniho. Ten údajně "dodával" na premiérovy večírky mladé ženy, které měly za svou účast dostat finanční odměnu nebo televizní angažmá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italský premiér Silvio Berlusconi | Zdroj: ČTK

Italská veřejnost je dezorientovaná další kauzou, která dopadla na hlavu premiéra Berlusconiho.

Soudci z Bari nejprve nechali publikovat stovky pikantních soukromých telefonátů s tím, že premiér byl vydírán. Nyní jej ale neapolští soudci chtějí obvinit z úplatků a překážek kladených justici.

Většina Italů si dnes přeje serióznějšího premiéra, ale nelíbí se jim ani počínání justice. Oněch 100 tisíc odposlechů poslední kauzy totiž musí uhradit daňoví poplatníci.

Navíc se současně v neapolské oblasti dostali na svobodu kvůli promlčení camorristé z kauzy popsané v Savianově knize Gomorra. Lidé by také chtěli, aby se soudci zabývali spíše kauzami 30 tisíc lidí, kteří čekají na rozsudek v italských věznicích.

Vědunka Lunardi, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme