Italskou vládu bude znovu sestavovat Berlusconi

Prezident italské republiky Carlo Azeglio Ciampi zahájil dopoledne konzultace s představiteli všech politických sil a už zítra by mohl pověřit opět Silvia Berlusconiho sestavením nové vlády. Znovuzvolený premiér přislíbil rychlé vytvoření 60. poválečné vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvio Berlusconi a Marco Follini | Zdroj: ČTK

Premiér ustoupil, až když se k UDC přidala mnohem silnější pravicová Národní aliance. Nyní všichni požadují rychlé řešení krize. Jestli se krize bude protahovat, nebude možné vyhlásit předčasné volby na červen a vláda neschopná čelit současné ekonomické krizi, je to poslední, co Itálie potřebuje, zdůrazňuje opozice.

Silvio Berlusconi tvrdí, že má již připravený seznam nového kabinetu i nový vládní program se třemi hlavními body - průmysl, zchudlé italské rodiny a zaostalé oblasti jihu. Opozice žádá předčasné volby. Je přesvědčena, že nová Berlusconiho vláda nemá ani dostatek času ani schopnosti pro řešení naléhavých, zejména ekonomických problémů Itálie.

Vědunka Lunardi, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme