Italský ministr pochválil policii za boj s mafií

V Itálii se 15. srpna tradičně koná tisková konference ministra vnitra, která shrnuje výsledky práce italských policistů za poslední rok. Dnes ministr Roberto Maroni podtrhl zejména velmi pozitivní výsledky boje proti organizovanému zločinu a ohodnotil kladně také kontroverzní přítomnost tří tisíc vojáků v ulicích některých italských měst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roberto Maroni | Foto: AFP

Ministr Maroni položil důraz zejména na úspěchy boje proti organizovanému zločinu. Od začátku tohoto roku bylo dopadeno 86 mafiánů a v posledních dnech čtyři ze třiceti nejnebezpečnějších zločinců.

Pokud se týká imigrace, na Lampeduse se vylodil v letošním roce dvojnásobný počet ilegálních imigrantů a uprchlíků, ale bylo jich také více repatriováno. Zdvojnásobil se počet lidí repatriovaných charterovými lety.

Ministr Maroni rovněž podtrhl aktivitu policistů na silnicích. Zabavili přes 1100 automobilů lidem řídících v podnapilém stavu. A 125 osobám, které usedly za volant po požití drog.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme